Telefon
WhatsApp
 Türkiye genelinde Hava Durumu: Yerel sağanaklar ve Yüksek sıcaklıklar
zemedya

Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Aksaray, Yozgat, Kayseri, Sivas, Adana, Hatay, Osmaniye, Ordu, Tokat ve Siirt çevreleri ile Akdeniz'in Toroslar bölgesinde ise yerel sağanak yağışların etkili olacağı tahmin ediliyor. Diğer bölgelerde ise genellikle açık ve güneşli bir hava hakim olacak.

Yeni hafta boyunca, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgeleri'nde yerel sağanak yağışların yanı sıra, zaman zaman gök gürültülü sağanak yağışlar da görülebilir. İç Anadolu Bölgesi'nde yer alan Aksaray, Yozgat, Kayseri ve Sivas gibi illerde ise aralıklı yağışlar bekleniyor. Akdeniz Bölgesi'nde Adana, Hatay ve Osmaniye illeri ile Toros Dağları eteklerinde yağışlı havanın etkili olması öngörülüyor.

Bu bölgelerde yaşayan vatandaşların ani sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olmaları önem arz ediyor. Ayrıca, sıcaklıkların mevsim normallerinde seyredeceği, ancak yerel yağış alan bölgelerde sıcaklıkların biraz daha düşük olacağı belirtiliyor. Haftanın geri kalanında, diğer bölgelerde açık ve güneşli hava koşulları hakim olacak ve sıcaklıklar mevsim normallerinde seyredecek.

Yurt genelinde tatil planları yapanlar ve tarım faaliyetleri ile uğraşanların, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarı ve duyurularını dikkatle takip etmeleri tavsiye edilmektedir. Bu bilgiler ışığında, yeni haftada hava durumunun genel olarak mevsim normallerinde olacağı, ancak belirli bölgelerde yerel yağışların etkili olacağı bir hava durumu beklenmektedir.

MARMARA BÖLGESİ

Hava durumu tahminlerine göre Marmara Bölgesi'nde az bulutlu ve açık bir hava hakim olacak. Bu durumun bölgenin çeşitli illerinde nasıl seyredeceği şu şekilde bekleniyor:

Edirne: Sıcaklık 36°C, hava az bulutlu ve açık.

İstanbul: Sıcaklık 31°C, hava az bulutlu ve açık.

Kırklareli: Sıcaklık 33°C, hava az bulutlu ve açık.

EGE BÖLGESİ

Ege Bölgesi genelinde az bulutlu ve açık bir hava öngörülüyor, ancak iç kesimlerinde yer yer parçalı bulutlu geçişler bekleniyor.

Denizli: Sıcaklık 37°C, hava parçalı ve az bulutlu.

İzmir: Sıcaklık 35°C, hava az bulutlu ve açık.

Manisa: Sıcaklık 37°C, hava az bulutlu ve açık.

AKDENİZ BÖLGESİ

Akdeniz Bölgesi'nde parçalı ve az bulutlu bir hava beklenirken, iç ve doğu kesimlerinde yer yer çok bulutlu bir hava görülecek. Adana, Osmaniye, Hatay çevreleri ile Toroslar bölgesinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar öngörülüyor.

Adana: Sıcaklık 36°C, hava parçalı ve çok bulutlu, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

Antalya: Sıcaklık 35°C, hava parçalı ve az bulutlu.

Hatay: Sıcaklık 33°C, hava parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

İÇ ANADOLU BÖLGESİ

İç Anadolu Bölgesi'nde parçalı ve çok bulutlu bir hava tahmin ediliyor. Aksaray, Nevşehir, Yozgat, Niğde, Kayseri ve Sivas çevrelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Yağışların, Niğde, Kayseri ve Sivas çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Ankara: Sıcaklık 28°C, hava parçalı bulutlu.

Çankırı: Sıcaklık 31°C, hava parçalı bulutlu.

Eskişehir: Sıcaklık 30°C, hava parçalı bulutlu.

BATI KARADENİZ BÖLGESİ

Batı Karadeniz'de parçalı ve az bulutlu bir hava tahmin ediliyor.

Bolu: Sıcaklık 30°C, hava parçalı bulutlu.

Düzce: Sıcaklık 31°C, hava parçalı ve az bulutlu.

Sinop: Sıcaklık 28°C, hava parçalı ve az bulutlu.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ

Orta ve Doğu Karadeniz'de parçalı ve çok bulutlu bir hava öngörülüyor. Doğu Karadeniz ile Ordu ve Tokat çevrelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Yağışların Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması tahmin ediliyor.

Amasya: Sıcaklık 30°C, hava parçalı bulutlu.

Artvin: Sıcaklık 23°C, hava parçalı ve çok bulutlu, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öğle saatlerinde kuvvetli yağış bekleniyor.

Tokat: Sıcaklık 28°C, hava parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Doğu Anadolu'da parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim olacak, bölge genelinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Yağışların kuzey kesimleri ile Şırnak çevrelerinde yer yer kuvvetli olması tahmin ediliyor. Güneydoğuda toz taşınımı görülebilir.

Erzurum: Sıcaklık 24°C, hava parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öğle saatlerinde kuvvetli yağış bekleniyor.

Kars: Sıcaklık 23°C, hava parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öğle saatlerinde kuvvetli yağış bekleniyor.

Malatya: Sıcaklık 30°C, hava parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Güneydoğu Anadolu'da parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor. Sabah saatlerinde Siirt çevrelerinde yer yer kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar öngörülüyor. Bölge genelinde toz taşınımı bekleniyor.

Diyarbakır: Sıcaklık 38°C, hava parçalı ve çok bulutlu.

Gaziantep: Sıcaklık 33°C, hava parçalı ve çok bulutlu.

Siirt: Sıcaklık 31°C, hava parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yerel kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

ZEMEDYA

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

inci

Bakirköy Nöbetçi Eczaneler

medya
medya

E-Bülten Aboneliği