Telefon
WhatsApp
Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih vererek açıkladı
zemedya
Erdoğan, bayram ikramiyelerinin emeklilerin hesaplarına 10-14 Haziran tarihleri arasında yatırılacağını açıkladı. Bu tarih aralığında emeklilerin hesaplarında bekleyen ikramiyeler, Ramazan Bayramı öncesinde hane bütçelerine katkı sağlayacak. Bu gelişme, emeklilerin bayram öncesinde maddi anlamda rahat bir nefes almasını sağlayacak ve bayram coşkusunu daha da artıracak.

Ekonomik Yeniliklerle Türkiye'nin Yol Haritası Belirlendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Kabine Toplantısı'nın ardından yapılan açıklamalarda önemli gelişmeler yaşandı.

İlerlemenin İmzası: Ekonomide Atılan Cesur Adımlar

Erdoğan, toplantının ana gündem maddesi olan asgari ücret konusunda açıklamalarda bulundu. 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde asgari ücretin net 17.200 lira olarak belirlendiğini duyurdu. Bu kararla birlikte önceki döneme göre net asgari ücrette %49'luk bir artış yaşanmış oldu. Ayrıca, 2023 Ocak dönemine göre artış oranı da %100 olarak gerçekleşti.

Memur maaşları da gündemin önemli bir parçasıydı. Erdoğan, daha önce verilen söz doğrultusunda Temmuz 2023'te en düşük memur maaşını 22.000 liraya çıkardıklarını ve Ocak 2024 itibarıyla bu rakamı 33.000 liraya yükselttiklerini belirtti.

Emekli maaşları da toplantıda ele alınan konular arasındaydı. Erdoğan, 7 dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde önemli bir mutabakata varıldığını ifade etti. Buna göre, en düşük emekli aylıklarında Ocak 2023'e kıyasla %82'lik bir artış gerçekleştirildi.

Toplantıda emeklilere yapılan ikramiyeler de gündeme geldi. Erdoğan, 2023 yılı Ekim ayında emeklilere bir defaya mahsus olmak üzere beşer bin lira ödendiğini hatırlattı. Ramazan ve Kurban Bayramları'nda ise emeklilere verilen ikramiyelerde %50'lik bir artış yapıldığını belirtti. Kurban Bayramı ikramiyelerinin 10-14 Haziran tarihleri arasında emeklilerin hesaplarına yatırılacağını duyurarak, bu kapsamda emeklilere toplam 42 milyar liralık bir ödeme yapılacağının altını çizdi.

Kamu bankalarının öncülüğünde emeklilere verilen promosyon tutarlarının artırılmasının da sağlandığını vurguladı. Bu kararlarla, ülkenin ekonomik dengeleri içerisinde çalışanların ve emeklilerin yaşam standartlarının yükseltilmesine yönelik önemli adımlar atıldığına dikkat çekildi.

ZEMEDYA

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

inci

Bakirköy Nöbetçi Eczaneler

medya
medya

E-Bülten Aboneliği